Kim Ty w ogóle jesteś?

Kim Ty w ogóle jesteś?

By admin on 7 marca, 2020 in Styl Życia

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie? A może to ktoś zadał je Tobie? Mnie spotkała taka sytuacja kilka dni temu. Wpadłam na, wydawałoby się, świetny pomysł z jeszcze lepszą inicjatywą. Chcąc uczcić powrót do swojego hobby i dobrze go spożytkować, wystawiłam na licytację, która ma wesprzeć WOŚP, wspólną lekcję tańca. Pomysł spotkał się z uznaniem wielu osób. Chociaż nie o uznanie w tym wszystkim mi chodziło, a o zwykłą, ludzką pomoc. Wśród stada białych, wspaniałych owieczek, musiało się jednak trafić jedno czarne, brzydkie i złe owczysko, które całą naszą sielankę chciało zaburzyć. Skoro zaburzyć się nie udało, to po co poruszam ten temat…

Wielu z was bardzo często wysyła do mnie wiadomości odnośnie braku inspiracji, braku motywacji, niskiej samooceny, małej pewności siebie. To wszystko najczęściej spowodowane jest właśnie tą jedną, brzydką, małą owcą. Spróbuj ją sobie wyobrazić. A ja spróbuję Ci wytłumaczyć, dlaczego nie powinieneś się nią przejmować.

Ma zeza. Krzywe zęby. Brwi wpierdolki. Dołóżmy jej jeszcze krzywe nogi. I garba. Wystarczy? Nie? Dorzućmy okropny, piskliwy głos, mówiący – ‚Kim Ty w ogóle jesteś?’i śmierdzący oddech. Gotowe. A teraz wyobraź sobie siebie. Żeby było Ci łatwiej, ja podsumuję swoją osobę, przy okazji odpowiadając na to pytanie. Do dzieła!

Nazywam się Magda, właściwie Magdalena. Pomimo tego, że nienawidzę zwrotu Magda, to lepiej sprzedaje się on w mojej nazwie na Instagramie. Krótko i zwięźle. Po prostu marketing. Jestem absolwentką liceum ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-dziennikarskim. Jestem byłą cheerleaderką, tancerką hip-hop, wieloletnią instruktorką tańca. Szkoliłam się nie tylko u polskich tancerzy, takich jak Jujka, ale i u wielu zagranicznych – Derrell Bullock (tancerz Beyonce), Tony Czar, Ian Eastwood. Występowałam na dużej scenie z wieloma gwiazdami, między innymi z Justyną Steczkowską czy Ewą Farną. Swojego czasu jeździłam w trasy koncertowe z Czadomanem i występowałam w wielu klipach. Jestem też byłą uczestniczką najbardziej kontrowersyjnego polskiego programu Warsaw Shore, którego polska mentalność po dziś dzień przegryźć nie potrafi. Od ponad roku jestem licencjonowaną dietetyczką, trenerem personalnym, instruktorem trampolin, motywatorką. Napędzam swoje obserwatorki do zmian. Dopinguję, kibicuję. Jestem dowodem na to, że zmiany (i przemiany) są dobre. Zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Od ponad trzech miesięcy jestem mamą wspaniałej Zuzi. Bycie mamą wcale nie zatrzymało mnie i moich planów. Nie spoczywam na laurach. Podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, wróciłam do swojej największej pasji, jaką jest taniec.

I w sumie to by było na tyle. Byłoby, gdyby nie to, że oprócz tych wszystkich cudów, jestem też człowiekiem. Takim jak Ty, czy Ty. Miewam lepsze i gorsze dni. Przeżyłam w życiu wiele dobrego i wiele złego. Wiele razy zawiodłam się na ludziach i pewnie wielu ludzi zawiodło się na mnie. Staram się wyciągać wnioski z popełnionych błędów, ale i tak nie zawsze mi to wychodzi. Jestem nieufna, bo nauczyło mnie tego życie. Ale jak już zaufam, to dostaniesz moje serce na dłoni. Lubię pomagać, nie chcąc pomocy w zamian. Jestem typem Zosi Samosi. Jestem empatyczna, ciepła, sympatyczna, ale jeśli nadepniesz mi na odcisk lub przekroczysz granice mojej prywatności potrafię być jak huragan – impulsywna i wybuchowa. Uwielbiam się śmiać, mam ogromny dystans do siebie i angielski humor. Ale lubię też płakać, gdy coś leży mi na sercu. Wierzę w to, że w łzach wypływa cała złość, żal i szeroko pojęte zło. Mam w sobie coś, co jest niepodrabialne i… nielubiane – szczerość. A za to ludzie mnie albo kochają, albo nienawidzą. Jestem inteligentna (tak mówili mi w szkole i podczas testów na inteligencję, więc coś w tym musi być!) i ambitna. Jestem mistrzynią ironii i sarkazmu, ale to mam chyba w genach. Potrafię zawalczyć o siebie, a jeszcze bardziej potrafię zawalczyć o bliskich. Dla nich jestem skłonna do największych poświęceń. I tu znów… jestem empatyczna i miła, o ile nie przekroczysz pewnych granic. Zmieniam się w huragan.

Kim ja w ogóle jestem? Jestem Magdalena Pyznar. A Ty?

Wasza M. 🙂

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment authors
Dorisek 33 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dorisek 33
Gość
Dorisek 33

Super ?????????