Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/cc2016/domains/imagdanation.pl/public_html/wp-content/themes/hemlock/functions.php on line 73
Po to masz serce, by mieć uczucia. – iMAGDAnation.pl

Moim zdaniem

Po to masz serce, by mieć uczucia.

Kwiecień 13, 2017

Cześć kochani, dziś poruszę temat kontrowersyjny, jednak ważny na tyle by znalazł się na mojej stronie. Problem ten dotyka głównie nastolatków, którzy rozstali się ze swoją miłością, są gnębieni przez rówieśników w szkole, nie dogadują się z rodzicami. Duża część takich osób myśli o samobójstwie.

Pewnie znacie osoby, które nie raz, nie dwa rzucały do Was tekstem: ‚nie chce mi się żyć’, ‚jak Janek do mnie nie wróci, zrobię sobie coś’. Nie jestem psychologiem, nie będę prawić tu morałów, ponieważ nie od tego jestem. Chciałabym jednak przedstawić Wam moje zdanie w tej sprawie. Przede wszystkim nie można lekceważyć takich słów. Nigdy nie jesteśmy pewni, jak bardzo zdesperowana jest dana osoba i do jakich czynów może się posunąć. Być może to puste słowa. Ale jeśli nie? Ja nigdy w życiu nie chciałabym mieć na sumieniu bliskiej mi osoby.

Niektórym wystarczy spędzanie z nim czasu, zwykłe leżenie i gapienie się w sufit bez słowa. Po prostu towarzystwo. Inni potrzebują odreagować swoje emocje np. na treningu, są też i tacy, którym potrzebna jest pomoc specjalisty. Niestety, najczęściej osoba której problem dotyka, nie potrafi się do niego przyznać. Być może dlatego, że jest to dla niej wstydliwe lub jest tak zagubiona, że problemu nie widzi.
A co, jeśli ktoś nawet nie zauważa Waszej pomocy? Waszej wyciągniętej ręki? No cóż, nikt nie powiedział, że w życiu będzie łatwo. 😉 Pamiętajcie jednak, że życie to dar. Nie tylko Wasze życie – innych również. Jeśli nie macie pomysłu na bezpośrednią pomoc, spróbujcie innych sposobów. Najlepiej poprosić o nią najbliższe osoby. Jak to mówią : „w kupie siła”. Więcej mózgów, więcej pomysłów. Każdy człowiek wiele przeżył w swoim życiu, każdy ma inny bagaż wspomnień tych dobrych i tych złych – każdy więc może pomóc w innej kwestii.

A teraz tak ode mnie dla osób, które być może właśnie zmagają się z problemami, które Was przerosły. Nikt ani nic nie może być powodem odebrania sobie życia. Dlaczego czyjeś problemy, zachowania lub charakter mają mieć wpływ na TWOJE ŻYCIE? Po to zostałeś poczęty, by żyć. Po to masz serce, by mieć uczucia. Po to masz mózg, by myśleć. Po to masz ręce, by pracować na swoje marzenia. Po to masz nogi, by iść ciągle do przodu. 

You Might Also Like

1 Komentarz

  • Reply Magda Kwiecień 22, 2017 at 8:55 am

    Niestety dużo osób ignoruje takie zachowania u bliskich, ponieważ sądzą, iż jest to tylko pustą gadaniną.
    Czasem jednak jest tak, że ktoś wydaje się szczęśliwy, spełniony, a tak naprawdę jest wręcz przeciwnie…

  • Napisz komentarz

    *