Kontrowersyjnie

Mój sukces !!!

Maj 26, 2017

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy po letniej przerwie lub urlopie wracamy do szkoły i pracy. Jesteśmy totalnie rozleniwieni i potrzebujemy wielkiego kopa w tyłek, by znów móc normalnie funkcjonować. Każdy z nas miał też w swoim życiu lepszy lub gorszy czas. Przyczyniła się do tego utrata pracy, partnera, kłopoty ze zdrowiem czy nawet linkowanie w szkole. I wiecie co? Są to sytuacje w życiu, które po prostu muszą nam się przytrafić. Nie po to, byśmy do końca życia użalali się nad sobą, popadali w nałogi, zwalali całą winę na właśnie tą daną sytuację. Nie. One dzieją się po to, byś Ty, jeden z drugim, wyciągnął wnioski i pokazał nie całemu światu, a właśnie sobie, że jesteś wart więcej! Dlaczego? Bo na Twój sukces nie zapracuje tak dobrze nikt inny, jak Ty sam.

 

Myślisz, że jesteś wyjątkiem? Że tylko Ty złamałeś nogę? Że tylko Ciebie rzuciła dziewczyna? Uwaga! Jesteś w błędzie! To spotkało mnie, Ciebie, naszych rodziców, znajomych, szefa a nawet panią z warzywniaka. Zdziwiony?

 

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim w życiu, weź teraz do ręki kartkę i długopis. Wypisz wszystkie za i przeciw. Jak żyjesz, a jak chciałbyś żyć. Możesz zacząć od tych najbardziej przyziemnych marzeń, np. obiecaj sobie, że codziennie poświęcisz dwie godziny na szukanie pracy. I po prostu zrób to. Kto wie, może za miesiąc nie będziesz szukał już pracy, a Twoim kolejnym marzeniem na liście będzie odkładanie pieniędzy na szkolenie z Twojej ulubionej dziedziny. Pamiętaj, że robiąc to, co kochasz – nigdy nie będziesz musiał pracować.

 

A może to jest tak, że masz marzenia, plany, ambicje, ale ludzie którymi się otaczasz nie pozwalają Ci ich realizować? Boisz się, że stracisz znajomych, gdy pójdziesz w swoją stronę? Jeśli ich stracisz – to nigdy nie byli Twoimi przyjaciółmi. I nie bój się, że nie poznasz nowych ludzi. Przecież jest nas tyle na ziemi. Na pewno spotkasz na swojej drodze kogoś wartościowego. Kogoś, kto będzie Twoim wsparciem. Interesujesz się sztuką? Idź do galerii sztuki. Taniec. Studio tańca. Karate? Szkoła sztuk walki. Rowery? Weź swój i wyjedź nim na szlaki. Tam spotkasz ludzi, którzy dzielą Twoje pasje. Mało tego, będzie ich bardzo dużo!

 

Znajdź swojego motywatora. Może to być rodzic, sąsiad, aktor, piosenkarz, sportsmen, ale też człowiek, który Ci zaimponował w trakcie Twojej wędrówki na szczyt. Rozejrzyj się w Internecie, żyjemy w czasach, gdzie w social mediach wielu ludzi opisuje swoje codziennie poczynania. Zbierz się i raz zrób w ciagu dnia to, co oni. A uwierz drugiego dnia pójdzie Ci o wiele łatwiej, a po miesiącu będzie to już Twoim zdrowym nałogiem. Rady tych ludzi nauczą Cię nie tylko systematyczności, odpowiedzialności ale najważniejszego – WIARY W SIEBIE. I właśnie to jest moja definicja motywacji.

 

Idź więc do przodu małymi kroczkami. Pamiętaj, że podczas kiedy Ty działasz, inni obserwują Ciebie i zapominają o sobie. Stoją w miejscu, stoją… i stoją… bo za dużą uwagę skupiają na Tobie. 😉 ile już kroków jesteś przed nimi?

 

Wasza M. 🙂

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply Angela_morela Maj 26, 2017 at 4:27 pm

  podczas, gdy zamartwiam się od rana. Jak dam radę pokonać problemy. Czytam ten wpis i dziękuję. Potrzebowałam takich słów.

 • Reply Muscari Maj 27, 2017 at 9:22 pm

  Kurczę… Dzięki za ten post! Potrzebowałam czegoś takiego, bo powoli byłam w strasznej rozsypce (sesja, projekty, zaliczenia… ), dzięki za ten post bo dodałaś mi skrzydeł i siły do dalszej walki! ^^

 • Reply Zuzka Marzec 20, 2018 at 9:22 am

  Rewelacyjny, mądry post. Dzięki

 • Napisz komentarz

  *