Kontrowersyjnie, Moim zdaniem

Marysia z za dużą pochwą, czyli o 500+ słów kilka.

Listopad 26, 2018

Jak wiesz lubię poruszać tematy tabu. Dziś okazało się, że program 500+ jest jednym z nich. Dlaczego? Może tę walkę o ciszę prowadzą osoby, którym tak naprawdę nie należy się ten zasiłek? Może to sposób na zamiatanie problemu pod dywan? Czy naprawdę leżenie i popijanie piwka za pieniądze podatników jest cool? I jak długo można tak żyć? 

 

Otóż wszystko wskazuje na to, że można! Mówią o tym statystyki. Wyobraź sobie, że według Instytutu Badań Strukturalnych (tak, wiem, nuda) z pracy zrezygnowało w 2016 roku 40-55 tys. kobiet objętych programem, natomiast rok później… drobnostka, bo kolejne 90 tysięcy! Jeśli wyczuwasz obrzydliwą ironię w słowie ‚drobnostka’ to intuicja Cię nie zawiodła. Jeśli natomiast tej ironii nie wyczułeś to odpuść sobie ten artykuł, bo od ironii zrobi się tu aż mokro, ślisko i wszystko będzie się kleiło.

 

Adekwatnie do wzrostu bezrobocia wzrastają oczywiście składki ZUS oraz inne, przeróżne opłaty dotyczące nas – zwykłych, szarych, zapracowanych podatników. Niemniej jednak, i tak to ja i Ty zostaniemy nazwani ‚urodzonym pod szczęśliwą gwiazdą’ lub ‚człowiekiem bez problemów i z pieniędzmi’ czy też ‚temu to się powodzi’. Ja na przykład urodziłam się instruktorką tańca. Dacie wiarę? Urodziłam się i już czekała na mnie licencja! Poważnie. Nie musiałam w tym kierunku robić zupełnie nic. Wcale nie zarywałam nocy, by się uczyć na egzaminy, bo ciężko było mi połączyć pasję z nauką. W ogóle nie chodziłam do szkoły tanecznej. Nawet jak miałam nogę w gipsie, mama mówiła, żebym sobie odpuściła treningi. No i odpuściłam. Odpuściłam wtedy, i przed gipsem, i po. Po prostu urodziłam się i zostałam trenerem. W gratisie dostałam jeszcze dobrze zdaną maturę i ostatnio przeglądając akt urodzenia natrafiłam na załączoną legitymację dietetyka. Dobrze się składa, bo akurat jakiś czas temu planowałam wrócić do sportu! Uff…

 

W wieku 16 lat dostałam swoje pierwsze grupy taneczne pod opiekę. Nie musiałam wtedy pracować, bo w domu niczego mi nie brakowało. Ale oprócz tego, że niczego mi nie brakowało, uczono mnie też, że jeśli sam nie zapracujesz, to nie będziesz miał. Pewnie fanatykom programu 500+ się to nie spodoba, ale taki właśnie powinien być zarys normalnego, podstawowego myślenia. Nie ‚daj’ i nie ‚należy mi się’. Tylko ‚zrób to’ i ‚zarób’. Tak więc od dziecka rodzice motywowali mnie do nauki, do pracy, pokazywali każdego dnia jak wygląda ciężka praca i jakie mogą być jej owoce. Uczyli mnie również, że porażka jest takim samym zjawiskiem jak i sukces, oraz tego jak ewentualnie się po niej podnieść. Ty dziś powiesz o mnie: ‚łatwo się jej mówi, taka młoda, a ma wszystko’. Ja w tym czasie siedzę, myślę, planuję, bo ciągle mi mało! Uważam, że stać mnie na jeszcze więcej, pragnę się rozwijać, szkolić, dzielić. I może to Cię zdziwi, ale uważam też, że jeśli mnie nie stać lub jeśli nie jest to odpowiedni czas na dziecko, to go nie robię. Mamy XXI wiek, antykoncepcja nie jest niczym nieosiągalnym. A jeśli chcesz robić to ‚po Bożemu’ z kalendarzykiem w dłoni, bo tak powiedział ksiądz, to idź później do niego po pieniążki na czynsz. Najpierw myślę, potem robię. Nigdy na odwrót. Dzięki temu uniknę w życiu użalania się nad tym, że nie stać mnie na żłobek, czy też nie mam z kim dziecka zostawić. 

 

500+. Ideą tego programu, gdy powstawał, z pewnością była pomoc potrzebującym. Wiadomo też, że problemem był niż demograficzny. Jednak w pewnym momencie ta piękna IDEA została zakopana. Zakopana na wysypisku śmieci, pod pierzyną ogromnej ilości folii i bepanthemu po masowym dziaraniu się i powiększaniu ust. Pod blokami brakuje tylko czerwonego dywanu i wybiegów mody, a niż demograficzny zamienił się w masowe robienie dzieci, niczym na taśmie produkcyjnej. Dla pieniędzy. Żeby tego było mało, mamusiom wtórują równie bezrobotni tatusiowe z piwkiem w ręku. Żeby nie daj Boże nie przekroczyć limitu i załapać się na wszystkie dobrodziejstwa socjalne, które daje tym piraniom Państwo. Pomocy potrzebują na pewno. Najlepiej psychologa. I to natychmiast.

 

A co z tymi naprawdę potrzebującymi? Bo to nie mi, być może i nawet nie Tobie, ale właśnie im nadal brakuje! Owszem, jest wiele rodzin, które w godny sposób korzystają z programu i chwała im za to! Niestety są i tacy, którym oczami zwykłego szarego człowieka pieniądze naprawdę by pomogły, jednak prawnie jest zupełnie inaczej! Mieli światełko w tunelu, które zgasło. Bo jedno dziecko, bo pracują, bo przekraczają średnie zarobki. W sumie racja, za to należy się Maryśce z 6 dzieci, która ostatnio zeznała, że nie żyje w związku z konkubentem, żeby przypadkiem na operację cycków wystarczyło od Państwa. A za miesiąc zabieg pomniejszania pochwy. To akurat się przyda po takiej ilości urodzonych dzieci. 

 

Mogłoby się wydawać, i to też jest mi zarzucane, że problem mnie nie dotyczy. I tu Cię zdziwię. To ja powinnam decydować na co idą moje pieniądze, które oddaję Państwu. I uwierz, na pewno nie byłaby to Marysia z za dużą pochwą. Przeznaczyłabym je dla prawdziwej, potrzebującej rodziny. Dla dziecka, którego rodziców nie stać na płacenie za jego pasje. Dla dziecka, bądź rodzica z niepełnosprawnością. Bo to oni są najbardziej poszkodowani przez to całe zamieszanie. I pomimo tego są najsilniejsi. Silniejsi niż ja, czy Ty. Każdego dnia walczą o siebie i najbliższych. Ciężką pracą, poświęceniami i własnoręcznie zarobionymi pieniędzmi. 

 

Morał z tej bajki jest taki, że Marysia z za dużą pochwą mogłaby brać z nich przykład, a my musimy liczyć, że wkrótce ustawa się przeobrazi i zmieni swoich docelowych odbiorców… 😉

 

Wasza M. 🙂

You Might Also Like

35 komentarzy

 • Reply Martyna Listopad 26, 2018 at 6:58 pm

  Dobry tekst , cała prawda o tym co się dzieje w Polsce. Jeszcze warto by dodać ,że nawet nie 3 a 4 dzieci taka Marysię by uszczęśliwiła , bo przecież ma 4 dzieci to nie dość że 500+ to i emeryturę od Państwa dostaje… Oczywiście za nasze pieniądze , bo przecież nigdy w życiu nie pracowała…

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 9:35 am

   Niestety, władzę sami sobie wybieramy… czas coś z tym zrobić…

 • Reply Paulina Listopad 26, 2018 at 7:56 pm

  Niestety okrutna prawda. I to wcale nie wysnuta z danych statystycznych. Znam osobiście mega dużo takich mamusiek, które do pracy nie pójdą „no, bo po co? Przecież mam 500+”. A za 500+ robione są rzęski, paznokcie, nowe ciuszki i gadżety. Jest to wręcz obrzydliwe. A później płacz i lament, że „moje dzieci nie mają co jeść” i hyc do opieki społecznej, bo może uda się wyciągnąć jeszcze jakiś zasiłeczek. Też jestem zdania, że nie stać mnie to dzieci nie siekam jeden po drugim. Matka z niepełnosprawnymi dziećmi, która nie może iść do pracy, bo musi być „pielęgniarką” 24 h/na dobę, dostaje jakieś śmieszne grosze, a karyna jedna z drugą, posadza leniwą dupe na kanapie i ze srajfonem w ręku (rzecz jasna za 500+) czekają na kolejny przelewik.

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 9:35 am

   Właśnie z tą niesprawiedliwością musimy walczyć … najbardziej żal mi osób, które naprawdę potrzebują tej pomocy, a jej nie dostają.

   • Reply Paulina Listopad 27, 2018 at 11:30 am

    Wiesz, ja to myślę, że ten upadek tego programu to kwestia czasu. Od momentu rozpoczęcia realnego działania w temacie 500+ populacja w kraju wzrasta namacalnie widocznie i jest to przerażające. Podnoszenie cen wszystkiego, aby móc wypłacać sobjale w pewnym momencie przekroczy granicę zdrowego rozsądku i albo program upadnie zupełnie, albo będzie stosowana jeszcze większa selekcja, tylko obawiam się, że w gorszą stronę.

 • Reply Ewa Listopad 26, 2018 at 9:13 pm

  Wiem ze teraz jestes normalnym człowiekiem z pasja i praca ale jesli juz mówisz cokolwiek o wychowaniu Ciebie przez Twoich rodziców to chyba nie jest najlepszy przykład bo jak Cir wychowali skoro świeciłas dupa i bzykalas sie na ekranie ? Moze zaszczepili w Tobie pewne wartości co do pracy ale chyba zapomnieli o ważniejszych w zyciu. A z 500+ eureki nie odkryłaś sa rodziny które wykorzystają to dobrze dla dzieci a sa takie ktore przepija. A matki czasem rezygnują z pracy bo biorąc te wszystkie dodatki maja więcej hajsu niż jakby pracowały plus jest taki ze sa dla dzieci w domu i nie nam oceniać czy to jakies nieroby czy cos

  • Reply Magda Listopad 26, 2018 at 9:27 pm

   Twój komentarz ma się nijak do artykułu. Moja dupa, wiec jej nie żałuj, bo ściśnie Ci Twoją. Nikomu tym krzywdy nie zrobiłam, pieniędzy tez nikomu przez to nie zabrałam. 🙂 ale widocznie zgodnie z Twoim ilorazem inteligencji to był jedyny punkt zaczepny mojej osoby, także to rozumiem. Po prostu brak Ci kultury i więcej argumentów, dzięki którym mogłabyś mi coś zarzucić. A przecież co zarzucić musiałaś 🙂 moi rodzice wychowali mnie na dobrego człowieka, podążam swoimi ścieżkami, popełniam błędy, ucze się na nich i je naprawiam, nie okradam nikogo, pracuje sama na siebie. 🙂 Ty jak widać pominęłas nawet lekcje stawiania przecinków wiec czego ja od Ciebie wymagam… stawiam, ze Twoja dupa widziała o wiele więcej niż moja, i jesteś jedną z fanatyczek programu 500+. Rozumiem, ze najbardziej zabolała Cię ta duża pochwa 😉 pozdrawiam i całuję!

   • Reply Ewa Listopad 27, 2018 at 1:26 pm

    Nie pobieram 500+ jesli o to chodzi i w pełni zgadzam sie z Tobą w temacie. Jednak uważam, ze to w jaki sposob rodzice Cie wychowali to ostatnia rzecz do której powinnaś sie odnosić bo zrobili to po prostu słabo 😉 plus dla Ciebie, ze sama doszłas do pewnych wniosków i zrezygnowałaś z udziału w tej patoli. Gdyby to była kwestia dobrego wychowania przez rodziców nigdy byś sie w tym programie nie znalazła 😉

    • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 1:56 pm

     Nie znasz mnie, więc Twoje komentowanie moich rodziców jest totalną bezmyślnością. Jestem osobą dobrą, wartościową, inteligentną, nie mam moim rodzicom nic do zarzucenia. Udział w programie to czysta zabawa. Idąc Twoim tokiem myślenia co najmniej 50 % ludzi imprezuje, pije i uprawia seks, po prostu nie robi tego przy kamerach 🙂 druga sprawa i właściwie od niej powinnam zacząć… jeśli ufasz kamerom to… nie powinnam nawet zaczynać z Tobą debaty 🙂 jeśli tak bardzo emocjonujesz się tym programem, to aż boje zapytać co musisz czuć po tylu latach trwania M jak Miłość. Myślisz, ze widziałaś 45minut odcinka i możesz oceniać mnie, nie znając mojej przeszłości, osiągnięć, niczego. Najważniejsze w udziale w programie udało mi się uzyskać. Jesteś tu. To mój największy sukces. 🙂 Ty masz oczy zaślepione swoimi myślami, ocenianiem, itd, najwiecej do powiedzenia mają te osoby, których dupami niejeden wąs trząsł. Spodziewam się, że robiłaś dużo gorsze rzeczy w swoim życiu, ale pod przykrywką Internetu możesz się nie ujawniać. Ja mam tę odwagę, i to Ty obserwujesz mnie, nie ja Ciebie (sukces), to dzięki Tobie ja idę w górę, rozszerzam swoje statystyki w social mediach, etc, etc. Pamiętaj misiaczku, ze trzeba wiedzieć gdzie, kiedy i jak trzeba zrobić szum, a później ładnie go ubrać w ubranka 😉 mi błyskotliwości i umiejętności zarządzania nie brakuje, Twojemu zamkniętemu umysłowi owszem. Tak się robi biznes. Ale co Ty o tym wiesz 🙂

 • Reply Aga Listopad 26, 2018 at 9:51 pm

  Szczerze? Nie rozumiem… Ktoś zarabia najniższą krajową (chyba 1700zl) a jednak woli siedzieć w domu za 500? Nieee.. myślę, że te dane są lekko z dupy. Moja mama zapieprzała na nas 3 i myślę, że takie 500+ bardzo by wtedy pomogło. Nie wrzucajcie proszę wszystkich do jednego worka. U mnie pracuje mąż, a ja zajmuję się dzieckiem. Dzięki 500+ możemy sobie pozwolić na drugie dziecko. I nie.. nie robimy dziecka dla pieniędzy, a dzięki pieniążkom (jakkolwiek to nie zabrzmi). Z prawnego punktu widzenia więc ja też jestem niepracująca i powinni mi odebrać?

  • Reply Magda Listopad 26, 2018 at 10:02 pm

   Widocznie nie spotkałaś się jeszcze z przykładem, który podałam powyżej, a jak widać po moim wpisie oraz wiadomościach na instagramie jest ich całe mnóstwo. Druga sprawa – czy uważasz, ze ja tu wrzuciłam wszystkich do jednego wora? Chyba muszę zacząć pisać, ze komentowanie tylko po uprzednim przeczytaniu całego artykułu. Chociaż dla mnie to dziwne, bo ja najpierw czytam, później komentuje. Ale mniejsza z tym. Wydaje mi się, ze artykuł przeczytałaś do połowy, albo połowy nie zrozumiałaś. Ja tu chwalę wręcz osoby, które korzystają w normalny sposób z 500+. I wspieram osoby potrzebujące, negując osoby które chamsko wykorzystują wszelkie socjale. Czy to aż tak trudne do zrozumienia w tym poście? Wydaje mi się, ze czarno na białym opisuje kto jest kim. Ja natomiast z Twojego komentarza potrafię domyślić się, ze Twoje 500+ nie jest przeznaczane na butelkę wódki czy paczkę fajek. Wiec należy Ci się, jak najbardziej, nie tyle Tobie, co dziecku, to świetna idea. O czym również napisałam w poście. Wiedziałabys to gdybys go… przeczytała ? jaki jest sens pisania bloga skoro w komentarzach na Wasze pytania muszę pisać to samo co w tekście wpisu ? typowy problem czytania ze zrozumieniem

   • Reply Aga Listopad 27, 2018 at 4:15 pm

    Naprawdę przeczytałam Twój post jak i wszystkie komentarze tutaj i trochę na IG (bo jest ich tam ogrom) od nadmiaru informacji zrobił mi się sajgon w głowie i może mój wpis zabrzmiał bardzo w Twoją stronę, ale pisałam ogólnie. Dużo osób uważa tak jak napisałam powyżej.. nie kierowałam tego typowo do Ciebie ? Po prostu z każdej strony czuje atak bo pobieram 500+. Połowa osób 60+ uważa, że nikomu się nie należy bo oni też nie dostawali. Ci którzy nie dostają piszą, że powinni nie dawać nikomu, a Ci którzy dostają, a pracują piszą, że Ci co nie pracują nie powinni dostać..a jeszcze inni piszą czy mówią o podatkach…prawda jest taka, że więzienia też są utrzymywane z podatków i więźniowie mają lepiej niż babeczki na porodówkach. Ale to już inny temat. Niestety nie mamy wpływu na co idą te pieniądze.. Jeszcze raz przepraszam jeśli poczułaś się urażona! Nigdy nie napisałabym czegoś nie czytając uprzednio czego temat dotyczy ?

    • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 4:19 pm

     Nic się nie stało 🙂 dziękuję bardzo za komentarze i zapraszam częściej 🙂

 • Reply Anna Muzyczka Listopad 26, 2018 at 10:09 pm

  Jak czytam komentarze osób pokroju Ewy… to ręce mi opadają i nie tylko ręce… cały Twój wpis, którego tematem przewodnim jest marnotrawienie przez wygodne matki pieniędzy przeznaczonych dla ich dzieci, został zmarginalizowany, bo… swieciłaś dupą i bzykałaś się na ekranie… swoją drogą myślałam, że na łóżku… Z 500+ eureki nie odkryłaś… hmmm… chyba Ameryki? Albo nie dokonałaś żadnego odkrycia, bo eureka to okrzyk po odkryciu czegoś, a nie coś do odkrywania… wiem, wiem… czepiam się… tym swoim czepialstwem chciałabym mocno zdyskredytować opinię owej Ewy… jej argumenty są płytkie jak kałuża i co więcej nie mają nic wspólnego z tym wpisem… a co do samego wpisu, to tekst trafiający w sedno sprawy… dający do myślenia i nasuwający wnioski… jak nikt potrafisz uderzyć ironią w trudny temat… jak dla mnie jesteś mistrzynią ciętej riposty i biegle władasz ironią i sarkazmem… a to nie jest proste… brawo…

 • Reply Asia Listopad 26, 2018 at 10:30 pm

  Nie które komentarze mnie zastanawiają czy to piszą osoby dorosłe czy gimbusy… ?‍♀️ Ludzie co ma wspólnego to ze Magda uprawiała sexs w tv czy Piła itd ❗️❗️?‍♀️ Każdy to robi ❗️ Ona była wolnym człowiekiem mogła spac z kim chciała ? pic ? A co wy tacy wszyscy apstynecji ?
  Mówicie jaka ona patologiczna sranie w banie przeżyła świetna przygodę gdzie mogła za proszeniem odciąć się od życia na chwile przeżyć coś szalonego zostaną jej zajebiste wspomnienia ❗️ Pokazała nam wszystkim ze człowiek może popełnić błedy, zaszaleć ❗️ Pokazała nam wszystkim jakim jest dobrym,ciepłym, mądrym człowiekiem ze ciężka praca można osiągnąć dużo ❗️ A temat był o 500+ gdzie rodzinny patologiczne to wykorzystują ❗️❗️ A wszystkie prawie kobiety które z tego korzystają wielce się zburzyły ❗️ Czyżby macie za uszami coś ❓ skoro tak to was ruszyło ? czytajcie ludzie ze zrozumieniem to nie boli ?❗️

 • Reply Karolina Listopad 26, 2018 at 10:59 pm

  Spróbujcie sami wychować czwórkę dzieci, nie ważne czy poczęte przez wpadke a może zaplanowanie nie ważne, to nie jest nasza sprawa . Sami spróbujcie wychować czwórkę dzieci, a założę się że zmienicie zdanie co do tego programu. Niektóre matki pracowały ponad swoje siły by dzieci miały jak najlepiej, a teraz po prostu mogą z nimi być! Po prostu! Wspierać, wychowywać, kochać. Nie można od razu czegoś skreślać bo jakieś statystyki pokazały to czy tamto. Ludzie nie dajmy się zwariować. To, że tyle kobiet rzuciło pracę i jestem pewna, że nie na stałe dla ich dzieci jest z pewnością czymś niezwykłym. Nie można wszystkich rodzin oceniać w taki sposób tylko dlatego, że jakieś statystyki tak pokazują, albo macie taką znajomą, albo gdzieś słyszeliście, że tak jest….

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 9:23 am

   Chyba jasno jest napisane we wpisie, że program 500+ popieram, gdy korzysta się z niego w odpowiedni sposób. I tak, to jest nasza sprawa, jeśli ta Zośka czy Kaśka wpadła po raz 4, bo żyje za moje pieniądze, które musiałam oddać Państwu ze swoich zarobków 😉

 • Reply Megi Listopad 27, 2018 at 9:09 am

  Pisze komentarz jako przedsiebiorca, place nie male pieniadze i ciezko pracuje po 12h i jestem przeciwko 500+. Wcale nie zazdroszcze osoba siedzacym w domu bo nie wyobrazam sobie nic nie robic. Nikt mi nie dal… na wszystko zapracowalismy z partnetem sami od zera. Ale zeby panstwo mialo na takie pomysly ja oddaje ogromna czesc zarobionych przeze mnie pieniedzy. Zaczynajac od najprostszych… mowiac okolo: 1000zl zusu, 1000 za pracownika, 23% vatu! (to jest prawie jedna czwarta calego mojego ciezko zarobionego obrotu) a potem 3% dochodowego-to podatek za to ze w ogole sie zarobilo pieniadze. A to tylko poczatek gory innych oplat. Moze te osoby ktore rezygnuja z pracy przez ten program uswiadomia sobie ze rzad tych pieniedzy nie ma z nikad tylko zdziera z ciezko pracujacych! Gdyby nie te oplaty nawet nie chce myslec ile pieniedzy zostalo by w kieszeni. Ja jestem przeciw 500+ bo sadze ze trzeba dac kij a nie od razu marchewke!

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 9:26 am

   Bardzo mi miło, ze pojawiają się tu również komentarze takich osób jak Ty! Ja, dopóki te pieniądze idą na naprawdę potrzebujących, jestem skłonna pójść na rękę. Jednak nadal to my musimy ciężko zapie*dalać na innych… jest dokładnie tak, jak napisałaś. Kwoty, które oddają przedsiębiorcy są ogromne, napisałabym kosmiczne! Zarabiasz 5tys, oddajesz polowe. Po to żeby jedna z drugą miałam na piwo, czy tatuaż… to jest chory kraj… a co z naszymi dziećmi? Nam się program nie należy, bo zarabiamy za dużo… i trzeba mówić o tym głośno!

   • Reply Megi Listopad 27, 2018 at 11:01 am

    BRAWO!!!

  • Reply Monika Listopad 27, 2018 at 6:45 pm

   Haha Państwo zabiera Ci VAT? VAT nie jest Twój, zapłacił Ci go ktoś komu sprzedałas produkt lub usługę a i tak jako przedsiębiorca masz prawo go go sobie odliczyć od zakupów a obowiązkiem Twoim jest oddać różnicę urzędowi.

   • Reply Megi Listopad 29, 2018 at 10:30 am

    Kosztow ktore mozna odliczyc jest tak malo ze nie ma co o nich mowic. A VAT idzie z mojego zarobku na danej rzeczy i nie wazne ze placi go kupujacy bo te tysiace zloty za VAT znika z mojego konta a nie z twojego. Jeśli twoim zdaniem oddawanie 23% VATu i 3% obrotowego czyli de facto 1/4 z całego miesięcznego obrotu to mało to proszę otwórz firmę ciekawe jak szybko zamkniesz bo przez oplaty przestanie ci sie oplacac prowadzic ? A jeszcze co do odliczania jak sprowadza się towar na przykład z zagranicy I nie płacisz tamtejszego vatu podatku to płacisz całe 23% tutaj w Polsce i nie masz prawa sobie nic odliczać!!! ? Droga tytułowa Marysiu jak nie masz pojęcia o prowadzeniu firmy to nie zaczynaj dyskusji lepiej. Ja mam firmę od 10 lat więc żaden twój argument do mnie nie trafia. Prawda jest krótka że na te wszystkie rozdawane pieniądze państwo ma z podatków A kto ich płaci najwięcej ten najbardziej się dorzuca. Nie dziw się że ciężko pracujące osoby denerwuje to że ktoś za siedzenie w domu dostaję kasę tylko dlatego że ma dzieci. Ciekawe że w niektórych innych krajach rodzice czy jeden z nich musi chodzić do pracy żeby dostawać dodatki A u nas obydwoje mogą siedzieć w domu i dostają. Od kiedy jest 500 plus nagle w wielu matkach odezwał się niesamowity instynkt macierzyński. Jestem bardzo za tym aby coś takiego jak 500 plus istniało ale tylko dla osób które chcą pracować A po prostu pracuja na przykład za najniższą krajową. Jeśli odpiszesz mi na ten komentarz to ja już tego nie skomentuję Bo ręce opadają przepraszam.

    • Reply ANIA Listopad 29, 2018 at 8:00 pm

     Tylko, że to juz jest wina państwa, a nie samego programu 500+, ze sa takie podatki. Kiedy tego programu nie bylo, również byly wysokie, więc w czym problem? Podatki ida tez na wiezniow, na emerytury i wiele innych rzeczy. Pomagaja zachować płynność finansowa, ale to nie Ty swoimi pieniedzmi placisz ludziom, którzy pobierają 500+, tylko Państwo, które je „zarabia” na Tobie. I funkcjonuje to wszędzie! Nie tylko w Polsce. Uwierz mi, ze w Holandii podatki są o wiele większe w stosunku do zarobkow. Im wiecej zarobisz tym wiecej musisz oddać. Zdarza się ze prawie polowa Ci ucieka 😉 Państwo skądś musi mieć pieniądze, wiec istniejeistnieje cos takiego jak podatki, a na co je rozdziela i w jaki sposob, to juz inna kwestia. Sam w sobie program nie jest zły, tak jak Magda napisala, jeśli przyznany jest komuś, kto naprawde tego potrzebuje. Ale prawda jest niestety taka, że dopóki będziemy mieli społeczeństwo leniwe, to nic sie nie zmieni… A jesliby zlikwidowali 500+, to uwierz mi, podatki i tak by mniejsze nie były, bo hieny w sejmach, mają wielkie geby do nażarcia się 😉

     • Megi Listopad 30, 2018 at 2:32 pm

      Wszystko jest droższe o wiele bardziej niz zawsze od kiedy mamy PiS i wszystkie te programy.

 • Reply Sylwia Listopad 27, 2018 at 9:31 am

  Wiesz co, krzywdzące jest trochę to, że wrzucasz ludzi do jednego worka. Jestem Mamą, korzystam z 500+ i nie pracuje… A wiesz dlaczego? Bo moje dziecko przez błąd lekarza było nie dotlenione podczas porodu i wymaga mojej opieki przez cały czas. Niestety przed komisja lekarska jest całkiem zdrowy i żadne świadczenia z tego tytulu mi się nie naleza. 500+ w małym stopniu ale pomaga nam w rehabilitacjach prywatnych syna – bo niestety na NFZ kolejki na przyszły rok a rehabilitacja potrzebna jest TERAZ. I nie wyobrażam sobie wrócić w danej chwili do pracy więc cieszę się że to 500+ jest i w małym stopniu ale pomaga. I niestety ale nic więcej w tej kwestii nie jesteśmy w stanie zrobi – a żeby pozwać szpital nas po prostu nie stać. Tak. Więc jak widać nie wszyscy to darmozjady i siedzą na dupie z dzieckiem w domu bo im się nie chce. Pozdrawiam

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 9:34 am

   Kochana, polecam wrócić do 6stego akapitu, a później zapytać samej siebie czy komentarz, który napisałaś ma sens? 🙂

 • Reply DeeDee Listopad 27, 2018 at 12:13 pm

  Trafione! My mieszkamy w Anglii. Tez pobieramy sociale ale oboje pracujemy i placimy podatki. Poszlam do pracy rezygnujac tym samay z niektorych zasilkow bo i tak mamy z 200£ wiecej miesiecznie z samej wyplaty. Leniwe karyny i sebixy interrs zycia ubijaja. Moja przyjaciolka w PL zostala sama z 2 dzieci
  Pracuje na 1.5 etaty i boi sie ze odbiora jej wszystkie swiadczenia. A wlasnie komus takiemu jak ona powinni pomoc. Tez moglaby usiasc w domu i czekac az panstwo da. Spalic caly tez pl rzad

 • Reply PATRYCJA Listopad 27, 2018 at 2:58 pm

  Ojj zgadzam się z Tobą Magdo. Nawet lżej się zrobiło widząc, że ktoś ma takie samo zdanie na ten temat. Nikt nie zastanawia się, że cierpią na tym osoby uczciwie zarabiające, nie wspomne o ciągłych podwyżkach ZUS. Jak młodzi ludzie mają otwierać swojw firmy gdy już na początku podcina im się skrzydła, a pieniądze z naszych podatków idą w wieķszości na utrzymanie skrajnej patologi.. proszę wybaczyć nie chce generalizować, jednak na własne oczy w urzędzie słyszałam ostatnio kilka ciekawych rozmów o tym jak to pracować nie trzeba, byle tylko się rozmnażać. Tylko co będzie z gromadką w takiej niepracującej rodzinie.. pomysł sam w sobie był bardzo szlachetny, ale przede wszystkim jak wspomniałaś powinien objąc osoby wychowujące niepełnosprawne dzieci. Tym czasem tacy rodzice są zmuszeni pracować i ledwo im starcza na leki itp, a na świadczenie mimo swojej ciężkiej pracy się nie łapią. Echh gdzie my żyjemy..

  • Reply Magda Listopad 27, 2018 at 4:22 pm

   A mi robi się lżej na sercu, gdy widzę zrozumienie. I jak najbardziej ja szanuję, ze ktoś ma inne zdanie. Ale tu akurat chodzi mi o zrozumienie mojego wpisu. A niestety tego brakuje niektórym… niestety to straszna gra, która nie jest fair play. Najbardziej szkoda właśnie tych, którzy tej pomocy potrzebują bardziej niż reszta…

 • Reply Megi Listopad 29, 2018 at 10:27 am

  Kosztow ktore mozna odliczyc jest tak malo ze nie ma co o nich mowic. A VAT idzie z mojego zarobku na danej rzeczy i nie wazne ze placi go kupujacy bo te tysiace zloty za VAT znika z mojego konta a nie z twojego. Jeśli twoim zdaniem oddawanie 23% VATu i 3% obrotowego czyli de facto 1/4 z całego miesięcznego obrotu to mało to proszę otwórz firmę ciekawe jak szybko zamkniesz bo przez oplaty przestanie ci sie oplacac prowadzic 🙂 A jeszcze co do odliczania jak sprowadza się towar na przykład z zagranicy I nie płacisz tamtejszego vatu podatku to płacisz całe 23% tutaj w Polsce i nie masz prawa sobie nic odliczać!!! 🙂 Droga tytułowa Marysiu jak nie masz pojęcia o prowadzeniu firmy to nie zaczynaj dyskusji lepiej. Ja mam firmę od 10 lat więc żaden twój argument do mnie nie trafia. Prawda jest krótka że na te wszystkie rozdawane pieniądze państwo ma z podatków A kto ich płaci najwięcej ten najbardziej się dorzuca. Nie dziw się że ciężko pracujące osoby denerwuje to że ktoś za siedzenie w domu dostaję kasę tylko dlatego że ma dzieci. Ciekawe że w niektórych innych krajach rodzice czy jeden z nich musi chodzić do pracy żeby dostawać dodatki A u nas obydwoje mogą siedzieć w domu i dostają. Od kiedy jest 500 plus nagle w wielu matkach odezwał się niesamowity instynkt macierzyński. Jestem bardzo za tym aby coś takiego jak 500 plus istniało ale tylko dla osób które chcą pracować A po prostu pracuja na przykład za najniższą krajową. Jeśli odpiszesz mi na ten komentarz to ja już tego nie skomentuję Bo ręce opadają przepraszam.

 • Reply Karolina Listopad 29, 2018 at 7:58 pm

  Polska…. wszystko źle…. nic się nikomu nie podoba… nie dogodzisz…. nie było 500 + było źle… jest 500 + też źle… Dramat… zasze byli,są i będą ludzie którzy czekają tylko aż im Państwo da…cieszmy się że kobieta w końcu ma wybór… rodzi dziecko i nie musi wracać do pracy żeby mieć na pampersy ale może zostać w domu z dzieckiem… nie oddawać do żłobka, nie szukać opiekunki która jara fajki jak tylko rodzice wyjdą z domu do pracy… wiecej uśmiechu, optymizmu i mniej zazdrości ?

 • Reply Karolina Grudzień 1, 2018 at 10:49 am

  Zgadzam sie.! Fajnie że jest ten program aczkolwiek jeżeli jest dla ludzi ktorzy tej pomocy potrzebuja,badz maja normalna sytuacje w domu a pieniazki moga odkładać dla dziecka i w przyszłości wykorzystac np na lekcje angielskiego dla dziecka czy tego typu rzeczy 🙂
  Dla mnie chore jest to ze tak jak Madziu napisałas ludzie rezygnuja z tego zeby wygodnie siedziec w domu bo przeciez 500plus tam rodzinne tam jakies inne pierdoly i maja pensje za siedzenie w domu. Ah powinno byc to dla osob wykazujacych dochod badz na prawde potrzebujacych. Pozdrawiam

 • Reply Szaton Grudzień 3, 2018 at 5:12 pm

  Cała prawda. Opiszę w skrócie swój przykład. 500 + nie dostaje na syna bo przekraczam zarobek, wymóg 800 zł, a ja miałam dochód na osobę 802 zł. Alimentów od trzech lat też nie dostaje bo przekraczam zarobek, wymóg 725zl, a ja miałam dochód 736. Wiecie jaka jest moja pensja, średnio dostaje ok. 2000 zł na rękę. No i niestety zarabiam za dużo żeby mi państwo pomogło. I wiecie co gdyby nie rodzice i siostra z mężem to czasami nie miałabym co do gara wsadzić. A mało tego w zeszłym roku podjęłam drugi etat, sprzątanie. To zwiększyły mi się zarobki. Śmieszne prawda. A myślałam, że będziemy mieli z synem lepiej, ale nie. Ci co pracują niech klepia biedę. Pozdrawiam samotne matki i resztę…. ??Mimo wszystko staram się uśmiechać ???

 • Reply Maritka Grudzień 3, 2018 at 5:41 pm

  Hej Magdo. Dziękuję za super post. Powiem Ci w skrócie. Jestem samotna matka, pracuje w Mc donalds na 3/4 etatu za 1600 zł jak orzepracuje oczywiście odpowiednią liczbę godzin. Dla naszego Państwa jestem już za bogata. Odebrano mi 500 +, rodzinne jak również alimenty które płacilo mi Państwo, bo ojciec dziecka ma nas w nosie. Tak więc uwierz mi jest to wszystko jak dla mnie mega nie sprawiedliwe, ponieważ ja nie chcę rzucić pracy tylko chce coś osiągnąć ale co mi z tego jak nic mi się nie należy. Jest to mega straszne. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci dalszych sukcesów które oczywiście same do Ciebie przyszły.

 • Reply Sara Maj 4, 2019 at 11:08 am

  Ja nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale w moim zawodowym ,prywatnym nie ma patologi i nawet powiem dookoła mnie nie widzę. Rodziny pracują i cieszą się z 500+ ponieważ dzieci chodzą na dodatkowe zajęcia jak basen, drugi język, karate, taniec itd…czyli prace mają instruktorzy, nauczyciele i szkoły (wynajmujące sale). A jak ktoś pisze, że rezygnują z pracy bo maja 500+ to przepraszam utrzymać się za 500 zł, nawet z zasiłkiem socjalnym, to na pewno nie w mieście. Natomiast do matek 4+, proponuje zostać taka matką na miesiąc i potem usiąść do artykułu…
  Ja nie pobierałam 500+, leków, emerytury +, ale jestem jak najbardziej za szczególnie, że jesteśmy krajem na dorobku i to podkręca gospodarkę (na pewno nie zrobiło tego kradzież z OFE-policzyłam ile mi zabrali, czy kradzież VAT-to co się działo, to tylko prokurator, ale tego nie powiedzą w TV).

  Obecnie mieszkam od paru miesięcy w USA i tam niby nie ma socjalu, a jakoś niektóre Panie nie pracują wraz z mężami (dzielnice afroamerykańskie) i stać ich na sprzątaczkę latino, a często i Polkę. Okropny system punktów na studia za pochodzenie inne niż białe, jakby ktoś mógł mieć łatwiej z założenia.

 • Napisz komentarz

  *